خواندنی(فتح گنج)

سلام امروز می خواهم کتاب "فتح گنج" از سانایا رومن را معرفی کنم. من فکر می کنم    ترجمه های گیتی خوشدل در این زمینه ها حرف ندارد. آن قدر زیبا و روان ترجمه می کند    که گویی خود قلم به دست گرفته و می نویسد. کتاب را نشر پیکان منتشر کرده است. از دوستم عفت جون سپاسگذارم که برای تولدم کتابی به این خوبی هدیه داده است که خود باعث تولدهای بسیار خواهد شد:

 

انسان هر اندازه بیشتر به انجام رسالت زندگیش سرگرم باشد، بیشتر می تواند نیازهای معنوی و مادی خود را برآورد.

آنچه انسان را حاکم بر سرنوشت خویش می سازد، دست زدن به انتخاب های مدبرانه تر است.

ایجاد پول مورد نیاز یا متجلی ساختن خواسته خود در مدت زمانی معین، یکی از جنبه های توان آزمای آفرینش توانگری است... به تجربه دریافته ام هر گاه سرشار از شادمانی و خلاقیتم، این اصول ساده تر به نظر می رسند. در نتیجه، اگر تمرین های کتاب را با روحیه خنده و تفریح به انجام برسانید، ثمره اش رضایت بخش تر خواهد بود.

با آفرینش یا متجلی ساختن چیزهایی که برایتان آسان است، مهارت های تجلی را در خودتان پرورش دهید. وقتی در این مهارت تبحر یافتید، این آمادگی را خواهید داشت که خواسته هایی بزرگتر را از راه هایی  نا محدودتر بیافرینید و متجلی سازید.

تملک دارایی یا اکتساب اشیا، به اندازه تبحر در فرایند آفرینش آنها اهمیت ندارد. چون به محض تبحر بر این فرایند، توانگری تان دیگر تحت تاثیر وضعیت اقتصادی یا اوضاع و شرایط بیرونی قرار نمی گیرد. آموختن آفرینش فراوانی، فرایند رشد را به همراه دارد.

هر آنچه که در پیرامونتان وجود دارد روزگاری در اندیشه یی در ذهن یک شخص بود.

هر اندازه عواطفتان نیرومندتر باشند، سریع تر آنچه را که به آن می اندیشید    می آفرینید.

مدت زمانی را در آرامش بگذرانید تا درباره خواسته تان به طور مثبت بیندیشید. درباره اندیشه های منفی تان  احساس نامطلوب نداشته باشید. زیرا ترس یا انزجار از اندیشه های منفی تان، به آنها اقتداری مضاعف می بخشد. هر گاه به اندیشه ای منفی پرداخته اید، بی درنگ اندیشه ای مثبت را به جای آن بنشانید.

شاید بعضی از اندیشه های منفی تان ناشی از ترس ها و تردید های اطرافیانتان باشد که سبب می شود ترسها  و تردید های خودتان دو برابر شود. هرجای این دنیا که باشید، همواره هستند کسانی که احساس می کنند در اوضاع و شرایط اقتصادی نا مطلوبی به سر می برند، و نیز هستند کسانی که احساس می کنند  اوضاع  و شرایط  هیچ گاه به این خوبی نبوده است. می توان به رغم اوضاع  اقتصادی یا هر گونه اوضاع و شرایط بیرونی ، صاحب زندگانی شگفت و شیرین و سرشار از فراوانی باشید.

وقتی عاشق هستید، توانایی نهفته در معشوق خود را می بینید و به او کمک     می کنید  تا این توانایی را تحقق بخشد.

دلیل وجودی رویاها این است که راه برترتان را در جهان نمایان سازند.

گسترش اندیشه یعنی پرورش تخیل تان.  تخیل تان در قید و بند برنامه ها و      باورها و ترس های پیشین تان نیست. عظیم بیندیشید.

 

 

 

این کتاب پر از تمرین های مفیدی است که خوب است  جزو عادت های ما شود. امید وارم شما هم از خواندن آن لذت برده و شاهد معجزه در زندگیتان باشید. خبر آن را به من هم بدهید.

/ 5 نظر / 22 بازدید
saeed ahwazian

سلام ممنون ازهمه لطفت واقعا خوشحال میشم وقتی مبینم اومدین وکامنت هم گذاشتین

سیف حسین

ممنون که سر می زنی. البته من هم سر می زنم ولی یادم میره نظر بذارم[نیشخند] خ مظفر بود بزرگداشت نه؟ به سلامتی...

ب ا ن ی

سلام خانم صمدی ممنونم بابت همه اظهار لطف و زحمتها مطالب جالبی رو گلچین میکنی ولی ما به راحتی شما کتابها در دسترسمون نیست پس خواهشمندیم همیشه یه توضیحی در باره کتاب و نویسنده اش( اطلاعات مختصر مفید)لطف کنید امیدوارم به همه ی همه ی آرزوهاتون برسید ............................................ بانی[گل]

فائزه رسکتی

سلام شکوفه عزیز ممنون و خیلی خیلی ممنون از نوشته های قشنگت برام خیلی مفید بودن اگه لازم شد حتما مزاحمت می شم.من راجع به فنگ شویی مطالعه دارم ولی زیاد به کتابای صرفه جویی معتقد نبودم فکر می کردم کاربردی نیستند ولی حالا دوباره امتحانشون می کنم.ممنون

گلنار

سلام عزیز دلم/آره من هم همکار ادبی شما هستم/ کدوم دوره آموزشو میگی؟/به اسم شما رو یادم نمی آد ولی اگه ببینم.../ به هر حال خوشحالم که بهم سر زدی و دوست دارم بیشتر بیایی گلم/ راستی من هم مثل تو عاشق ترجمه های گیتی خوشدلم/کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین رو بخون عالیه[گل]