یادداشت های زن کارمند 12

یادداشت های زن کارمند12(لباس)

گاهی چیزی در درونت می‌شکند، عوض می‌شود و تغییر می‌کند. تو دیگر آدم سابق نیستی. گاهی این تغییر طولانی است و گاهی کوتاه‌تر ازیک شب تا صبح. وقتی از خواب برمی‌خیزی می‌بینی نه‌تنها آن لباسی که اطو کشیده بودی مناسب تو نیست که همۀ آنچه درکمدت داری نیز اقناعت نمی‌کند. سرگردان می‌شوی که چه بپوشی. چند بار روسریت را عوض می‌کنی، مانتو و شلوارت را و ... اما هیچ کدام به دلخواه تو نیست. تو نیاز داری لباسی نو بپوشی که گویای احوالت باشد. خوش‌شانس باشی رنگ یکی از جوراب‌ها یا کفش‌هایت را دوست خواهی داشت و بقیۀ لباس‌هایت را با توجه به آن، البته باز هم به اجبار، هماهنگ خواهی کرد.

 گاهی هم نمی‌توانی. اگر همان لباس‌ها را به تن کنی، تلفیقی از حس شلختگی و ناآسودگی وجودت را پر می‌کند و پس از پوشیدن و درآوردن‌های بسیار مستأصل می‌شوی.  از بیرون رفتن پشیمان می‌شوی، قرارت را لغو می‌کنی و ترجیح می‌دهی خلوت کنی تا با خودِ تازه‌یافته‌ات آشناتر شوی. کتابی بخوانی، فیلمی ببینی یا بنویسی. نوشتن اگر مرهم نباشد، تسکین هست.

 امان از روزهایی که باید بروی اداره و وقت کلنجار رفتن با خودت را نداری. امان از لباس‌های تکراری و کلیشه‌ای و تیرۀ اداری... هر چقدر هم که خودت تیره نپوشی در هجوم تیرگی محاصره می‌شوی. همه چیز سیاه... همه شبیه هم...  آن وقت این خودِ تازه‌ات زیر کوله‌باری از کار و کار و کار پنهان می‌شود و فرصتی هم برای نوشتن پیدا نمی‌کنی. گویی خودت را موکول می‌کنی  و وقتی به خودت نگاه می‌کنی جز کلافگی در چهرۀ آیینه نقش نمی‌بندد. چه می‌توانی بکنی؟ بخندی و بگویی: همین است دیگر. اجبارِ زندگیِ زنی کارمند!  

20/10/90

/ 6 نظر / 21 بازدید
سرزمین دانلود

سلام. شرمنده اگر این کامنت من ربطی به پست وبلاگ شما نداره ! فقط خواستم بهتون اطلاع بدم که می تونید تمام نرم افزار ها و مقاله های آموزشی مورد نیاز خودتون رو از سایت سرزمین دانلود (به صورت رایگان) دریافت کنید. ضمنا اگر مایل به تبادل لینک رایگان و افزایش بازدید وبلاگتون هستید، به سایت سرزمین دانلود و بخش تبادل لینک (منوی بالای سایت) مراجعه کنید. برای شما و وبلاگتون آرزوی موفقیت دارم.

بی برفی

سلام. دلچسب بود و اینکه ...دوباره خوندنت بعد مدتها دلچسب تر بود ...

اكرم

و البته واضح و مبرهن است كه اين مكاشفات در جوار يك عدد ديوانه و يك عدد بيشعور دوست‌داشتني! منتهي مي‌شود به خريد مجدد البسه و امتعه بعون الله تعالي!

نیایش

امروز و دیروز مرا در بخش دوم کلامت خوب به تصویر کشیده ای بانو.[قلب]

دبیرخانه جشنواره بین المللی شعر تقریب

سومین جشنواره بین المللی شعر تقریب موضوع: مدح و توصیف پیامبر اکرم (ص) جوایز: نفر اول: 15 میلیون ریال نفر دوم: 12 میلیون ریال نفر سوم: 10 میلیون ریال به 30 نفر شاعر برگزیده نیز مبلغ 2 میلیون ریال تقدیم می شود. مهلت ارسال شعر: تا پایان دی ماه 90 اشعار فقط به ایمیل bu.taghrib@gmail.com ارسال شود. بوشهر – اداره کل تبلیغات اسلامی – 0771 – 3554872 منتظر اشعار زیبای شما هستیم.