خواندنی(آینه ای در برابر زنان شاغل)

کارول تورکینگتون در پیشگفتار می نویسد:" برای شما به عنوان یک زن شاغل چه چیزهایی مهم است؟ آرزو داشتید وقتی اولین کار خود را شروع کردید، چه نکاتی را می دانستید؟ وقتی که دختر خودتان قدم به دنیای کار بگذارد، بهترین توصیه ای که به او خواهید کرد، چیست؟ "

بسیاری از زنان موفق به من گفتند که هر چه بیشتر موفق می شدند، بیشتر می فهمیدند که خوشحالی و شادکامی آنها در لحظات آرامی نهفته است که با فرزندان و همسرانشان داشته اند یا زمانی که به سرگرمی مورد علاقه خود پرداخته اند یا استعداد فراموش شده ای را به کمال رسانده اند.

مادرم آن زمان از من و خواهرم می پرسید: " چرا به جای اینکه خانه دار باشیم، یک شغل را انتخاب کرده ایم؟" بیست سال بعد، وقتی دخترم با یک جراح مرد برخورد کرد، ناباورانه از من پرسید: " آیا پسر ها هم می توانند پزشک شوند؟"

ویرجینیا وولف(1882-1941) نوشته است:" ما در تنهایی و خلوتمان به زندگی، خاطرات و جزییات اطراف به شدت توجه می کنیم."

بعضی از انسانها، تشویق و تحسین را برای انجام خوب  یک کار، به دشواری می پذیرند. دیگران درباره این افراد چنین می انریشند که آنها هرگز اشتباهات خود را هم قبول نمی کنند. توانایی پذیرفتن هر دو در درازمدت اعتبار و مقبولیت شما را تثبیت می کند.

در یک مصاحبه شغلی ضروری است بدانید ارزش کار شما و توانایی مالی سازمان دعوت کننده برای پرداخت به شما چقدر است. اگر میزان حقوق پیشنهادی کمتر از حد مورد انتظار بود، مودبانه و با ظرافت، تقاضای حقوق بیشتری کنید. در اینکه ارزش کار شما چقدر است و چرا حتی یک پنی کمتر از آن قبول نمی کنید، راسخ باشید.

هر چند تشکر زبانی و شفاهی، ارزشمند است، اما یک یادداشت کوتاه قدردانی تاثیر بیشتری دارد. چون ایجاد علاقه می کندو می تواند چندین بار خوانده شود.

در دنیای کار، ما برخی از کارها را به بهترین نحو انجام می دهیم. پس چرا روی آنها تمرکز نکنیم و ضعف های شخصی خود را کنار نگذاریم؟

 

/ 7 نظر / 5 بازدید
فرزاد

سلام شکوفه عزیز تمام این مطلب را خواندم مخصوصا این دو خط آخر که جالب بود و قابل توجه یک سوال پرسیده بودی که آیا کتاب سانایا رومن را خوانده ام یا نه که متاسفانه باید بگویم نه هنوز نخوانده ام ای کاش اسم خود کتاب رو می گفتی این قسمت تمبر و نامه و هدف هم جالب بود وهم کوتاه ، امیدوارم که همیشه به هدف برسی پاینده باشی شکوفه جان

رضا حاتمی

بس که ديوار دلم کوتاه است ، هرکه از کوچه ي تنهايي من مي گذرد ... به هواي هوسي هم که شده سرکي مي کشد و مي گذرد _____****__________**** ___***____***____***__ *** __***________****_______*** _***__________**_________*** _***________من آپم _______*** _***_____________________*** __***__منتظر حضور سبزت __*** ___***_________________*** ____***____هستم ____ *** ______***___________*** ________***_______*** __________***___*** ____________***** _____________*** ______________*

ب ا ن ی

سلام[گل]

فرزاد

ممنونم شکوفه جان امیدوارم که تو هم خوب باشی